מנהל/ת הפורום: ד"ר אלון קורן-מידן
053-9428800


פגיעה בשן בעקבות טיפול שיננית

רחל פריד4/4/2019 7:44
אני מקפידה ללכת לשיננית באופן קבוע. יש מספר שינניות במרפאה וכל פעם מישהי אחרת מטפלת בי. הפעם הרגשתי שהטיפול נעשה בצורה אגרסיבית מאד. הן במכונה והן ידנית. וכמובן הערתי לה על כך. גם כששטפתי את הפה בטיפול הרגשתי ממש פירורים. עם סיום הטיפול הרגשתי זיזים ב-3 שיניים (מדובר בצד הפנימי של השיניים הקידמיות בלסת התחתונה). ניגשתי לבדיקה אל רופא השיניים והוא אמר שהמכשיר של השיננית הוא רוטט בלבד ולא יכול לפגוע באמייל השן. עוד הוסיף שהמדרגה שאני מרגישה היא מבנה טבעי של השן ואני מרגישה אותה כעת בגלל נסיגת החניכיים. לדעתי טענה זו לא הגיונית: גובה ה"מדרגה"/זיז שונה בין 3 השיניים הפגועות ולא יתכן שהחניכיים היו בגובה שונה בשיניים הללו. וכן בשן שכנה שלא נפגעה, שגם שם החניכיים קצת נסוגו, אין "מדרגה" כזו. ברצוני לציין שהנסיגה שם אינה מהיום, אך בפעמים קודמות לא הרגשתי בזיזים כאלו. שאלותי: א. האם הרטט של מכשיר מתכתי לא יכול לשייף את השן? ב. האם אכן יש מדרגה זיזית בין האמייל שמצפה את השן לבין השורש שנחשף עם נסיגת החניכיים? והאם יתכן שיהיה בגובה שונה בשיניים השכנות? בתודה מראש על תשובתך.
טיפול שינניתד"ר אלון קורן-מידן4/4/2019 8:50
שלום וברכה, הרופא צודק, המכשיר אשר עושה בו שימוש השיננית בנוי כך שאינו יכול, בדרך כלל, לפגוע בשן. הגבול בין האמייל לשורש השן אכן במיקום שונה בכל שן.


שאלו את מנהל/ת הפורום: ד"ר אלון קורן מידן, עורך דין ורופא שיניים  053-9428800
עוד שאלות שנשאלו בנושא רשלנות רפואית שיניים:
טיפול שורש ללא ידיעת המטופלרחל סנבטיה27/6/2019 4:05

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר