עורכי דין פורום עורכי דין פורום תביעת ביטוח

פורום תביעת ביטוח

מדי יום אנו משלמים מאות ואפילו אלפי שקלים לחברות הביטוח, זאת במטרה אחת ויחידה כדי שביום פקודה תתייצב חברת הביטוח לימיננו.

 

לעיתים רבות מגלים מבוטחים רבים, כי כל עוד שלמו את פרמיות הביטוח נחשבו לאנשים ישרים והגונים, אך עם ההודעה על מקרה הביטוח, עומדים הם בפני שוקת שבורה, ונדרשים לעמוד מול טענות קשות של מרמה, מול סוללות משומנות של חוקרים, שמאים, עורכי דין, מטרת הפורום היא להאיר את עיניכם המבוטחים ולדאוג לשמור על זכויותיכם.
 

פורום תביעת ביטוח

053-7105230


אודות מנהל/ת הפורום:

 

הודעה חדשההודעה חדשההודעה ללא תוכןהודעה ללא תוכן
יעוץ אישי
התייעצות לפני פנייה לחברת הביטוח
לילך
13/2/2018 14:57
נסעתי באוטו בכביש בעל 3 נתיבים. נסעתי בנתיב האמצעי. הנהג בנתיב השמאלי נכנס לנתיב שלי כתוצאה מכך השתפשף לי האוטו. 1. האם עדיף להפעיל ביטוח? אם לא מה האפשרויות?
2ץ האם זה משנה לצרכי ביטוח מי אשם? הכוונה מבחינת פרמיירה וכו'.
3. יש לי הקלטה של הנהג שבה הוא משנה מספר גרסאות האםרללונטי בבית המשפט?הנהג ברכב השני נסע בנתיב תחבורה ציבורית האם זה משהו שיכול לי לעזור לי בתביעה זה שהוא עבר עבירה זאת?
אשמה בתאונה רוורס כאשר אני הייתי תוך כדי נסיעה
מאיר
12/2/2018 18:57
אספתי ילד מביה"ס ועצרתי אחרי אוטו, האוטו לפני פנה בכדי לפרסס אני התקדמתי ישר בכדי לתפוס את מקומו אבל הוא רצה להשלים את הפרסה אז הוא עשה רוורס ונכנס בי מהצד. עכשיו הוא טוען שגם אני אשם בגלל שהתקדמתי ולא עמתי במקום, אני חושב שרק הוא אשם כי אני נסעתי ישר והוא נכנס לטריטוריה שלי
תאונה בחניון ותביעה בגין נזק
טלי קירסנוב
12/2/2018 14:57
לפני ארבעה חודשים אירעה תאונה בחניון פתוח, נכנסתי לרכבי הנעתי אותו אך לא יצאתי מהחניה ולפתע רכב סטה מהכביש בחניה ופגע בי, הנזק שלי לא היה משמעותי שריטה בלבד אך אצלו נזק של ממש כשברור כשמש שרכב קטן כמו שלי לא יכל לעשות דבר כזה לרכבו גם אם יצאתי מהחנייה ואני לא, וכעת הוא תובע ממני סכום אסטרונומי כשהוא טוען לאשמתי מה אפשר לעשות ?
האם כדאי לנסות לתבוע אותם על רשלנות?
אוראל יצחק
8/2/2018 15:51
אהלן.קצת בלאגן ניהיה לי אשמח אם תעזרו לי. עשיתי לפני 3 חודשים ביטוח חובה וצג ג' על רכבי הסוכנת שאלה אותי אם יש לי שנה רישיון אמרתי לא ! אני נהג חדש עם 10 חודשיים רישיון היא אמרה טוב וזהו שילמתי וביטחו אותי .
קרה מקרה ועשיתי תאונה קטנה,אני וצד השלישי החלטנו שנפעיל ביטוח,היא הלכה למוסך הסדר של החברה תיקנו לה את הרכב והכל אני חשבתי שהכל הסתדר וזהו . אבל פתאום מתקשרים אלי ואומרים לי שאני לא מכוסה ושהביטוח לא ישלם לי את הזנק ואני יקבל תביעה מהביטוח שלה כדי לשלם את הנזק ולמה פתאום אני לא מבוטח..כי היה רשום בפוליסה שכל נהג מבוטח ברכב רק מי שעבר לו גיל 16.9 ויש לו רישון 12 חודשיים לפחות ולי אין עדין 12 חודשים ואני בן 20 אז אני כיאלו לא מבוטח לא שמתי לב לזה וגם למה שהביטוח יעשה לי ביטוח שלא מכסה אותי מה אני משלם לחינם . אז התקשרתי לסוכנות חובה (עשיתי דרכם את הביטוח ) ואמרו לי שאמרתי להם שיש לי שנה רישיון וזה אשמתי ואני יודע בוודאות שהסוכנת ההיא טעתה והם מתנערים מאחריות .והשאלה שלי כזאת איך אפשר לסדר את זה , האם אם יכולים לשנות את הפולסיה ושככה אני יהיה מכוסה או שזה רק דרך תביעה משפטית ואם כן האם כדאי לנסות לתבוע אותם על רשלנות או מה שזה ? תודה מראש !
מה לעשות כאשר נהג הרכב הפוגע מכחיש בדיעבד?
אורי
8/2/2018 13:02
שלום,
לפני מספר חודשים נסעתי ברחוב ורכב שיצא מחניה ברוורס, פגע בי מהצד.
קיבלתי פרטים מהנהג - לפי הפרטים בעלת הרכב היא בת זוגתו, ויש לה ביטוח לרכב בחברת הפניקס.
צילמתי את הרכב שלי ואת הרכב הפוגע.
פניתי לחברת הביטוח שלי מילאתי את הטפסים הדרושים ופתחנו תביעה.
עכשיו, לאחר שעברו כחודשיים וחצי, חברת הביטוח שלי פנתה אלי והנציגה אמרה לי שהנהגת מכחישה את האירוע.
היא הציעה לי שהיא תעזור לי בהכנת כתב התביעה, ושאני צריך להגיש אותו עצמאית, ובעצם מרגע זה הסתיים הטיפול של חברות הביטוח.

האם יש עוד משיהו שאני יכול לעשות בכדי שזה לא יגיע לבית משפט או שזו האפשרות היחידה במצב הזה?

נ.ב
הרכב שלי הוגדר כטוטאס לוס בעקבות התאונה - עקב השווי הנמוך של הרכב(11 אש"ח) אשר לפי השמאי ערך התיקון יהיה דומה לערך הרכב.
כך שאני צריך לתבוע אותה על כל הסכום.

תאונה עם הקטנוע כאשר הרכב ללא טסט וביטוח
נועם ענתר
7/2/2018 16:37
נסעתי על הקטנוע ומישהי נכנסה בי מאחורה עלות הנזק היא כ5 אלף שח.
כשביקשתי להחליף פרטים התברר שהיא נוסעת ללא טסט וביטוח. היא רשמה לי על דף את פרטי האירוע והודתה באשמה והודתה שנסעה בלי ביטוח והסכמתי שנפתור את זה עצמאית אך כעת היא טוענת שהיא לא אשמה. מה עליי לעשות?
האם תלונה במשטרה מלבד תביעה קטנה עשויה להועיל?
דרישה לתשלום השתתפות עצמית אחרי 7 שנים
דיטה
7/2/2018 13:04
שלו0.

ב 18.01.11 הייתי מעורבת בתאונת שרשרת (הרכב שלי היה באמצע). חברת הביטוח שלי AIG, בה הייתי מבוטחת רק ביטוח צד ג' (רכבי היה ישן) ,עזרה לי להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות. קיבלתי את מלוא הנזק מהמעורבים. במשפט נקבע גם כי חברת הביטוח שלי תישא ב 30% מהנזק לרכב שהיה לפניי.
השבוע - למעלה מ 7 שנים אחרי התאונה קיבלתי דרישה מ AIG לשלם את ההשתתפות העצמית.

האם ניתן לבקש זאת ממני לאחר יותר מ 7 שנים? (ברצוני לציין שהפסיקה ניתנה באוגוסט 2011 - פחות מ 7 שנים מהיום)

תודה.
ביטוח מוצרי חשמל - נזק מציוד קצה
יואב סלמניה
7/2/2018 8:47
שלום,
ברשותי ביטוח מוצרי חשמל, עקב תקלה בטלוויזיה פניתי לחברת הביטוח לצורך תיקון התקלה, לאחר הגעת הטכנאי נמסר ע"י הטכנאי/חברת הביטוח שהתקלה הינה בכרטיס הפיקוד. כמו כן נאמר לי כי התקלה במכשיר נגרמה עקב חיבור ציוד קצה לא תקין לכניסת שקע HDMI בטלוויזיה – וכי מצב זה לא מכוסה בביטוח לטענתם עפ"י כתב השירות.
להלן כתב השירות:
השירות לא יינתן במקרה של תקלה שנגרמה כתוצאה מפגעי טבע, שריפה, מכרסמים, חדירת נוזלים, תקלה במזיד, שיבושים ברשת החשמל, ריקבון, קורוזיה, חלודה, שבר וצבע, כמו כן: לפלסטיקה, פח, זכוכית, גומיות, אטמים, נורות, חומרי בידוד, רצועות, דלתות, צירים, תוף/דוד ואביזרים נלווים, וכן למכשירים שלא נרכשו בארץ ו/או שנעשה ניסיון לתקנם ע"י מי שלא הוסמך לכך ע"י החברה ומוצרים שנועדו לשימוש מסחרי. צנרת בכללותה, פירוק והרכבה, דליפה ואיתורה, ניקוי סוללה, דליפות פנימיות ומייצר קרח.
האם יש מקום לתבוע את חברת הביטוח ?
תודה מראש,
יואב
תביעה נזק לרכב שהביטוח מסרב לשלם
מאיר
6/2/2018 17:29
שלום רב,
קבלתי לפני יום תביעה בסדר דין מהיר שטוען שאני נהגתי ברכב ופגעתי ברכב אחר ואלי לשלם על הנזק.

הבעיות הן:
1. בתביעה כתוב רק שאני נהגתי ברכב ולא משפט נוסף אחר... כלום לא כתבו האם ראו אותי, מי ראה אותי, איך קבלו את הפרטים שלי, ממי קבלו את הפרטים שלי... אין תצלום של רשיון הנהיגה שלי, ת.ז. , אותי ברכב או אפילו ת.ז. שלי. אנחנו חיים בעידן שהיום לכל אחד יש מצלמה בטלפון וכלום.

פניתי לנפגע והוא אמר שלא זוכר ושלח אותי לעו"ד, העו"ד מצידו טוען שאציג את הטענות שלי לבית משפט ולא כותב איך קשרו אותי לרכב שלא בבעלות שלי לתאונה עצמה.

ציטוט "הנתבע היה בזמנים הרלוונטים לתביעה זו הנהג ו/או החזיק ברגב מ.ר. "

וזהו שום התיחסות נוספת בתביעה לא אלי ולא על הקשר שלי לרכב. אפילו לא כתבו שראו אותי ברכב או שמישהו טוען שהייתי ברכב... כתבו שהייתי ברכב כעובדה במשפט סטמי אחד, כאילו הדבר ברור לכל אחד.

רוצה להאיר רק שהקשר היחיד שלי לרכב הוא שהרכב בבעלות אימי שמצידה טוענת שהיא לא יודעת מי נהג ברכב ולא טענה בפני איש שאני הוא זה שנהג ברכב. אני לא ילד קטן כבר בין 33 ולא חושב שבגלל שזאת אימי יש צורך לקשר אותי לרכב.

האם לפני שאני מגיש כתב הגנה אני יכול לבקש מבית משפט שהתובע שיסביר את עצמו ועל סמך מה הוא הסיק מסכנות כאלה. או שאולי אני יכול לבקש שיוציאו אותי מהתביעה כי אין איזשהו הסבר או הוכחה לכך שאני עשיתי את המעשה.

ממתין בקוצר רוח לתשובתכם

בברכה,
מאיר
חיוב של חברת ביטוח בגין ביטוח שלא ביקשתי
אילנה
6/2/2018 1:04
גיליתי במקרה כי הביטוח מחייב אותי במשך 4 שנים על ביטוח תאונות אישיות של הבת שלי שלא חיה בכלל בארץ! דיברתי עם חברת הביטוח ואחת הנציגות אמרה לי שכנראה שכאשר עשיתי ב 2014 ביטוח נסיעות לחוץ לארץ עשו לי גם ביטוח תאונות אישיות לבת. אני לא זוכרת שהסכמתי לדבר כזה ולמעשה אני בטוחה שלא כי היא לא חיה בארץ למה שאני אעשה ביטוח מיותר כזה. בכל אופן, רציתי לדעת מה אפשר לעשות לגבי זה ואם זה בכלל תקין והאם יכול להיות שהנציג שעשה לי ביטוח נסיעות ניצל את העובדה שיש לו את הכרטיס אשראי שלי ופשוט עשה לי על דעת עצמו עוד ביטוח. אשמח לעצה או דעה האם זה תקין. תודה רבה
חוב לחברת ביטוח בגלל העברת הרכב
Dima Goroh
4/2/2018 8:54
שלום רב
יש לי ביטוח אשר מנוהל דרך סוכן ביטוח
ביוני שנה שעברה קניתי רכב חשש ועשיתי העברת ביטוח מהרכב הישן לרכב החדש.
דיברתי עם הסוכן ונאמר לי שיש לשם 350 שח על העברה. העברתי לסוכן את פרצי כרטיס האשראי
ואמצי לו כי יש לחייב כרטיס זה לטובת העברת הביטוח
ואכן 350 שח חויבו וירדו מכרטיס האשראי
מעבר לכך לא מאמר לי לשלם כל סכום אחר
לפני מספר ימים אני מקבל מכתב ובו נאמר לי כי יש לי חוב של 712 שח לחברת הביטוח
כאשר התקשרתי לסוכן הוא אמר לי כי אכן קיים חוב והוא בגלל העברת הרכב
מה אלי לעשות במקרה כזה ?
ביטוח דירה עם גלאי עשן לא פעיל
דני
2/2/2018 0:53
שלום, אני משכיר דירה לדייר במגדל חדש ועשיתי ביטוח מבנה. הדייר החליט על דעת עצמו לנתק את מערכת הכריזה ואת גלאי העשן מכיוון שהצפצופים מפריעים לו (ואפילו לא טרח ליידע אותי בכך). פרט לאלו, יש בדירה מערכת ספרינקלים תקינה.
השאלה היא האם ללא גלאי עשן ומערכת כריזה הדירה לא מכוסה ביטוחית מפני שריפות? תודה!
תשובה
גלעד
8/2/2018 13:32
הדבר תלוי במה כתוב בפוליסה. צריך לראות מה כתוב בדפי הרשימה - האם הגלאים כתובים תחת "אמצעים להקלת הסיכון". אם כן, הם נדרשים.
בכל מקרה, למען הסדר הטוב, אני מציע שתפנה לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח ותיידע אותם במצב, שהגלאים אינם תקינים.

שאלו את מנהל/ת הפורום: משרד עורכי דין רוזנר, דרזנר ושות`  053-7105230

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

תאונה ללא מענה מחברת הביטוח
חן ברדה שבתאי
29/1/2018 13:16
שלום, לפני שלושה חודשים בדרכי לבני ברק לני כביש 481 עמדתי ברמזור, יש לציין שהיה פקק ארוך ברמזור ומאחורי משאית בטון, שרצתה לעקוף דרך השול ובעודה מנסה לעקוף הוא נכנס לנתיב שלי וגירד לי את כל צד ימין של הרכב, לקחתי את כל הפרטים של בעל המשאית, והנהג ובעל המשאית לא לוקחים אחריות, יש לציין שזה אוטו של בעלי, ובתחילת הנישואים בתום לב שכח להוסיף אותי לביטוח(רכב חדש) אין לי מענה מהביטוח, השאלה אם אני אוכל לתבוע בתביעות קטנות, ואצא זכאית, או שעדיף דרככם?
תשובה לתאונה ללא מענה מחברת הביטוח
עו"ד דורון קמיר
29/1/2018 15:37
חן שלום
ככל ולא הוסיפו אותך לביטוח אין לך כיסוי.
האפשרות שנותרה לך היא להגיש תביעה כנגד המזיק - המשאית.
בהצלחה, דורון קמיר

שאלו את מנהל/ת הפורום: משרד עורכי דין רוזנר, דרזנר ושות`  053-7105230

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

סירוב של חברת ביטוח לשלם את כל הסכום
דימה רופמן
29/1/2018 12:37
לאחר תאונת דרכים שבא אשתי הייתה מעורבת, חברת ביטוח השביתה את הרכב כי אובדן להלכה בגלל שעלות התיקון הייתה גבוהה מ50% מערך הרכב.
לאחר מכן חברת ביטוח שילמה כ2/3 מהסכום שצוין בדו״ח שמאי וסירבה לשלם את היתר בגין קיזוז של נזקים שאינם קשורים לאירוע. האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח ע״מ לקבל את מלאיו הסכום. תודה מראש ויום טוב.
תשובה לסירוב של חברת הביטוח לשלם את כל הסכום
עו"ד דורון קמיר
29/1/2018 15:39
דימה שלום ,

צריך להבין בגין מה חברת הביטוח קיזזה, יש קיזוזים המותרים על פי חוק.
לצורך כך יש לקבל מחברת הביטוח את דוח השמאי ולבדוק זאת .

בהצלחה, דורון קמיר

שאלו את מנהל/ת הפורום: משרד עורכי דין רוזנר, דרזנר ושות`  053-7105230

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

התיישנות זכרון דברים מכירת רכב
שלום אלימלך
28/1/2018 7:24
לפני כ 10 שנים מכרתי רכב בזכרון דברים וסיכמנו שהרוכש עקב מצבו הכספי ישלם את הרכב בתשלומים חודשיים .הרוכב שאותו אני מכיר אישית לא שילם לי אף לא תשלום אחד האם אני יכול להגיש זכרון דברים זה בהוצלפ או לתבוע ממנו את הכסף? כיום אני יודע שיש לו כסף ומצבו השתפר ??
תשובה להתיישנות זכרון דברים מכירת רכב
עו"ד דורון קמיר
29/1/2018 15:40
שלום אלימלך שלום,

יש לבדוק עד מתי היו התשלומים, זה מאוד מורכב ומסובך.
בהצלחה דורון קמיר

שאלו את מנהל/ת הפורום: משרד עורכי דין רוזנר, דרזנר ושות`  053-7105230

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר