שלח הודעה ללא התחייבות

ירושת זכות חכירה מהוונת

טל4/3/2019 19:03
אמי ואחיה היו בעלים, ביחד עם עוד כמה משפחות, של חלקה בגודל כ 6 דונם (חלק מהקרקע חקלאית וחלקה מיועדת למגורים). הוריהם של כל הבעלים התיישבו ביחד על הקרקע לפני כ 90 שנה. בין הבעלים קיימת הסכמה על חלוקה פנימית ביניהם של החלקה, ולפי הסכמה זו שילמו לפני כ 25 שנה דמי היוון לרמ"י. אמי נפטרה והורישה לי את זכויותיה בשטח המהוון, וכעת אני אמורה להעביר על שמי ברמ"י את זכות החכירה המהוונת. הבעיה היא שדודי הפחיד אותי. הוא אמר לי שכשהוא הלך עם אמי, אחרי מותם של הוריהם, להעביר את זכות חכירת המגרש על שמם, המינהל ערך איתם חוזה. הוא לא זוכר במה מדובר ולא יודע מה משמעות העניין, אלא רק שקיים דבר כזה - חוזה. דודי אמר לי שמכיון שאני היא היורשת החוקית של אמי, וממילא הזכויות שלה שייכות כעת לי, לא כדאי שאלך לרמ"י לבקש את העברת זכות החכירה, משום שהוא מפחד שיעבדו עליי וישנו את החוזה (שידוע לו על קיומו אך אינו יודע מה מהותו) בבואי להעביר את הזכויות במגרש על שמי ברמ"י - מה חשוב שאדע? למה חשוב שאשים לב במיוחד? מהו אותו חוזה שאותו דודי הזכיר, אך אינו זוכר את מהותו? בתודה עבור ההסברים
מאחר והנושא מורכב ולא מונחים בפני הנסחים , קשה יהיה ד"ר איריס טרומן, משר5/3/2019 9:24
לענות על שאלתך במסגרת הפורום . את מוזמנת לפנות באופן אישי עם כל המסמכים המצויים בידך, לעו"ד הבקיא בנושא. נשמח לעמוד לרשותך.

לחצ/י למידע על מנהל הפורום: ד"ר איריס טרומן , משרד עו"ד 053-8007701
עוד שאלות שנשאלו בנושא מקרקעין - נדל``ן:
רישיון לעסק בתוך בית ליטל לוי31/3/2019 15:29
תצהיר בדבר מצב מקרקעיןרונן אריאלי18/3/2019 19:02

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

(פרסום ממומן)

עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
עו"ד עפרה גבישעו"ד עפרה גבישאזור השפלה והסביבה 053-9386036עוסקים בייצוג בבתי משפט – אזרחי, חוזים, נזיקין, סכסוכי שכנים ופינוי מושכר
גרוס שאקי משרד עורכי דיןגרוס שאקי משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-7328266 עוסקת במקרקעין , התמחות בהסכמי מכר ורכישה של דירות, מגרשים, ותמ"א 38
עו"ד עדי מלאכיעו"ד עדי מלאכיאזור השרון והסביבה053-7293465עוסקת בתחומים מקרקעין נדל"ן, חוזים, מסחרי ועסקים, צוואות וירושות.
עורכת דין סופי אביב עורכת דין סופי אביב אזור הצפון053-7101180עוסקת במקרקעין ונדל"ן ליטיגציה צוואות וירושות אזור חיפה והצפון
עו"ד הלן דופרמן עו"ד הלן דופרמן אזור הצפון053-7341970המשרד עוסק בליטיגציה, מקרקעין, חובות, ירושות צוואות וגישור
עו"ד יעל בועזעו"ד יעל בועזאזור המרכז053-9386035המשרד עוסק בתמ"א 38 ופינוי בינוי, עסקאות מכר, חוזים והסכמים, ירושות וצוואות
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
אליעד שרגא ושות` - משרד עו"דאליעד שרגא ושות` - משרד עו"דאזור המרכז053-6130820מהמשרדים המשפיעים לפי DUN`S 100, מחלקות: מקרקעין, מסחרי, מנהלי ועוד.
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
שגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישורשגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישוראזור הדרום053-7105249משפחה ומקרקעין, משמורת, מזונות, הסכמי ממון, צוואות, יפוי כוח מתמשך והוצל"פ
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
עו"ד אילת בהרי עו"ד אילת בהרי אזור המרכז053-7349465עוסקת בתחום המקרקעין והתחדשות עירונית, הפטרים בהוצל"פ ופשיטות רגל