שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פורומים משפטיים פורום בית המשפט הוצאת מכתב התראה לתביעה בסדר דין מקוצר

הוצאת מכתב התראה לתביעה בסדר דין מקוצר

יפית31/7/2012 9:49
שלום , האם אני מחוייבת בהוצאת מכתב התראה ? האם אני מחוייבת למספר ימים מוגדר לפי חוק אם לא כמה ימים מומלץ לרשום ? נתתי הלוואה למישהו ויש ערב להלוואה אחרי הוצאת מכתב התראה לחייב להוציא גם לערב ואז לתבוע את שניהם ביחד האם זה נכון לעשות כך ? אודה לתשובתכם המהירה .
בנוסף לשאלתי יפית 31/7/2012 11:59
התגלה לי עתה שהחייב הוא פושט רגל ומי שחתם לו ערבות הוא עורך דינו שייצג אותו בפשיטת הרגל מה השלכות של זה ???
תביעה בסדר דין מקוצריעקב כשדי, עו"ד4/8/2012 8:27
יפית, שלום בתביעה בסדר דין מקוצר (להבדיל מתביעה בסכום קצוב המוגשת ללשכת ההוצאה לפועל), אין כל חובה לשלוח מכתב התראה. עם זאת, רצוי, בטרם הגשת תביעה, לשלוח מכתב התראה לחייב ולערב גם יחד, ולקצוב זמן מוגבל לתשלום החוב. אם לא ישולם החוב, עלייך להגיש את התביעה כנגד החייב וכנגד הערב גם יחד. לעניין הליך פשיטת הרגל : אם החוב נוצר אחרי מתן צו הכינוס של פושט הרגל, ניתן לנהל הליך נגדו כמו כל נתבע רגיל, והחוב לא יבוא במסגרת הליך הפש"ר. במידה וניתן צו הכינוס לאחר שנוצר החוב, עלייך להגיש תביעת חוב לכונס הרשמי בתוך שישה חודשים ממועד צו הכינוס. העובדה, כי הערב הינו עורך דין שייצג את החייב בהליך פשיטת רגל הינה חמורה במיוחד. לעורך דין אסור בשום פנים ואופן לערוב לחובו של לקוחו. עלייך לשקול, בנוסף להגשת התביעה כנגד עורך הדין גם הגשת תלונה לועדת האתיקה. בהצלחה.

לחצ/י למידע על מנהל הפורום: דוניץ ושות`- משרד עורכי דין  053-7101876
עוד שאלות שנשאלו בנושא בית המשפט:
בוררות ותשלום שרון לב5/2/2018 17:49
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.
(פרסום ממומן)