פורום הסדר מותנה ומכתב יידוע לפני הגשת כתב אישום

 

אודות הפורום

קיבלתם מכתב יידוע או הזמנה לפגישה לבחינת הליך הסדר מותנה? מעוניינים לסגור את תיק החקירה נגדכם ללא כתב אישום וללא הרשעה פלילית?
מכתב יידוע הוא מכתב שנשלח לחשוד על ידי רשות התביעה שאליה הועבר חומר החקירה. במסגרת מכתב זה, מודיעה התביעה לחשוד כי חומר החקירה בתיק הועבר אליה לצורך קבלת החלטה בנוגע להגשת כתב אישום או לסגירת התיק נגד החשוד, וכי באפשרות החשוד ובא כוחו לפנות לתביעה ולהציג את נימוקיהם מדוע יש להימנע מהגשת כתב אישום נגד החשוד ולסגור את התיק.

הסדר מותנה הוא הסכם לסגירת תיק פלילי בין המדינה לבין החשוד במסגרתו מודה החשוד בביצוע עובדות המגבשות עבירה ומתחייב לקיים תנאים מסוימים שנקבעו בהסדר, ומנגד מתחייבת התביעה להימנע מהגשת כתב אישום נגד החשוד.

הן ההליך של הסדר מותנה והן מכתב יידוע מעניקים לחשוד הזדמנות חשובה להימנע מהליך פלילי בבית משפט ומהרשעה פלילית על כל המשמעויות הנלוות לכך. לפיכך, מומלץ בכל מקרה שבו נחקרתם או קיבלתם הזמנה לפגישה לבחינת הליך הסדר מותנה או מכתב יידוע, לפנות לעורך דין פלילי המומחה בהליכים אלה על מנת לקבל ייצוג משפטי מקצועי. יצוין כי במקרים מסוימים, באפשרותו של עורך דין פלילי אף לפעול לסגירת התיק נגדכם כבר בשלב החקירה, עוד בטרם קיבלתם מכתב יידוע או הזמנה לפגישה לבחינת הליך הסדר מותנה.

הפורום מאפשר לכל מי שנחקר או קיבל מכתב יידוע או הזמנה לפגישת הסדר מותנה, לקבל מענה ראשוני לשאלות כלליות בעניין מכתב יידוע או הסדר מותנה. הפורום אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ו/או תחליף לקבלת טיפול משפטי מקצועי או אחר.
 

חייגו אליי חייגו למנהל/ת הפורום 053-7105230Facebook Whatsapp Whatsapp Mail
למעלה