משרד עורכי דין סיגל וארז יער

משרד עורכי דין סיגל וארז יער

הסלע 16 , עתלית (אזור הצפון)

משרד עורכי הדין עוסק בייצוג נכי צה"ל ונפגעי מערכת הביטחון.

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

מלא טופס ואחזור אליך בהקדם!

על המשרד

משרד עורכי דין סיגל וארז יער מייצג את נכי צה"ל ונפגעי מערכת הביטחון, המשרד נותן מענה לכל אלו שנפגעו בעת שירות צבאי, משטרתי ובטחוני.

 

המשרד עוסק בייצוג בנושאים הבאים:

 

- לוחמים שגופם או נפשם נפגעו בתגובת קרב או הלם קרב.

- בקשות שונות מול קצין תגמולים.

- ועדות ערעורים מול בית משפט השלום ובית משפט מחוזי.

- ערעור על החלטות ועדות רפואיות.

- התנהלות מול משרדי אגף השיקום בבקשות עזרה, סיוע ופתרון בעיות.

 

פוסט טראומה או הלם קרב הם תגובות נפשיות נפוצות מאוד, אשר נוצרות עקב חשיפה לאירוע מסכן חיים. זיכרון ותמונות מהאירוע ממשיכות לייסר את אלו שנחשפו לאירועים טראומטיים, ובכך נוצרת הפרעה תפקודית המצדיקה מבחינה ערכית ומעשית הגשת בקשה להכרה למשרד הביטחון (תביעה).

 

מסיבות שונות, הרחיבה הכנסת ‏‏את החוק עד למצב בו אנו מצויים היום, שהוא אבסורדי למדי ‏- לא מבדילים ‏‏בין פקיד שנפצע במשחק ספורטיבי כששהה בחופשה, ובין לוחם שנפצע מאש אויב.‏ לכן, החלטנו כי מבחינה ערכית עלינו לייצג רק את אלו שנפגעו במהלך שירות ביטחון משמעותי.

 

אנו מייצגים בוועדות רפואיות ובבתי משפט העוסקים בעניינם של נכי צה"ל בכל הארץ.

 

 תחומי התמחות


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

שאלות ותשובות מפורום פוסט טראומה | הלם קרב | PTSD - משרד עורכי דין סיגל וארז יער

זיו ל. שאל/ה:

האם הגשת תביעה נגד צה"ל על פוסט טראומה תפגע בקריירה הצבאית של החייל?

25 צפיות

הבן שלי מתכנן קריירה צבאית בצה"ל הוא כבר קצין כמה שנים טובות. לפני כמה חודשים הוא נכח בפעילות מבצעית שאחריה התחיל לסבול מתסמינים של פוסט טראומה, לא אבחנו אותו עדיין הוא לא מוכן ללכת לטיפולים אמר שזה יפגע לו בקריירה הצבאית, האם יש בסיס לחשד או שאפשר להגיש תביעת פיצויים ולהמשיך לשרת בצה"ל באופן רגיל גם שנים רבות אחרי התביעה?

משרד עורכי דין סיגל וארז יער
משרד עורכי דין סיגל וארז יער

פגיעה בקריירה צבאית
ההתלבטות בעניין זה אינה חדשה והתשובה תמיד תלויה באדם ובנסיבות. מחד, PTSD או פוסט טראומה לא מאובחנת ולא מטופלת לא מחלימה מעצמה והנזק הולך ומחריף, מצד שני החשש לגיעה באופק השירות הוא ברור. מכאן עולה טוח שלם של פתרונות, החל מהמתנה מודעת לשיבוץ רצוי, טיפול מחוץ לרשויות הצבא, פניה להכרה ובקשה מודעת של נכות מינימלית תוך כדי שירות ועוד.

יאיר שאל/ה:

אילו סעדים ניתן לבקש בתביעת משרד הביטחון על פוסט טראומה?

19 צפיות

שלום, בן 33 לוחם לשעבר, התחלתי טיפולים פסיכיאטריים רק לפני שנתיים ואבחנו לי פוסט טראומה מהצבא. רציתי לדעת בהיבטי תביעה מול משרד הביטחון, מה הסעדים שנהוג לבקש? נניח הוצאות על טיפולים ותרופות, פיצויים בלי קשר, דברים אחרים? תודה על הפירוט!

משרד עורכי דין סיגל וארז יער
משרד עורכי דין סיגל וארז יער

משמעות הכרה
משמעות ההכרה ותוצאותיה תלויות בבאחוזי הנכות (שם רע) שנקבעים. פציעה בשיעור של פחות מ10% אינה מזכה בדבר, בתחום שבבין 10%-19% "מזכה" בתשלום פיצוי חד פעמי וקביעה של אחוזי נכות בשיעור של 20% מזכה בתגמול חודשי, טיפול רפואי ועזרה בשיקום מקצועי. אין צורך לבקש סעד כלשהו בבקשה עצמה

משרד עורכי דין סיגל וארז יער

פניה ישירה אל משרד עורכי דין סיגל וארז יער

Facebook Whatsapp Whatsapp Mail
למעלה