אורנה שמריהו, עו"ד ומגשרת

אורנה שמריהו, עו"ד ומגשרת

ויצמן 42 , כפר סבא (אזור השרון והסביבה)

עו"ד אורנה שמריהו, בעלת ניסיון עשיר בטיפול ומתן יעוץ וייצוג לעובדים ומעסיקים בתחום דיני העבודה וזכויות עובדים.

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

מלא טופס ואחזור אליך בהקדם!

על המשרד

לעו"ד אורנה שמריהו ניסיון של מעל ל - 12 שנים במתן ייעוץ משפטי בתחום דיני העבודה, וזאת במסגרת תפקידה בעבר כמזכירת איגוד מקצועי בהסתדרות הפקידים במרחב ת"א-יפו, ושנה וחצי כמתמחה במשרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלק, חודק, הלוי, גרינברג ושות' - מחלקת דיני עבודה.

 

ניתן לפנות לעו"ד אורנה שמריהו, בכל הנושאים הקשורים למשפט העבודה ובתחום האזרחי -

  • ייעוץ משפטי שוטף
  • פיטורים והתפטרות
  • פיצויי פיטורים
  • הודעה מוקדמת
  • חופשה, מחלה, הבראה
  • פיצויים בגין פיטורים בחוסר תום לב
  • חוות דעת משפטיות
  • הכנת הסכמי העסקה
  • הכנת חוזים
  • הליכי גישור

 


אשמח לעמוד לשירותכם. 



אתר המשרד: כניסה לאתר



תחומי התמחות

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

מאמרים מאת אורנה שמריהו, עו"ד ומגשרת
שאלות ותשובות מפורום פיצויי פיטורין - אורנה שמריהו, עו"ד ומגשרת
חסוי שאל/ה:
מה המשמעות של סעיף 14 בחוזה עבודה?
45 צפיות

שלום רב, עבדתי במקום עבודה 3.5 שנים (כרגע בחל"ת) וכעת אני מעניינת לדעת אם אני מחליטה לעזוב את מקום עבודתי ולפי ידיעתי רק אם אני חתומה על סעיף 14 אני זכאית לתשלום של פיצויים. האם סעיף 14 הוא נספח נוסף בחוזה? איך אני יכולה לדעת שאני חתומה על הסעיף הזה? בחוזה רשום: באחד מסעיפים הפרשה סוציאלית - " אישור כללי בדבר תשלומי מעבידים לקרן הפנסיה ולקופת ביטוח במקם פיצוי פיטורים" (להלן "האישור הכללי") אשר הותקן מכוח סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג - 1963. והכל כפוף לחוק ו/או בהתאם לצווי ההרחבה שמפורסמים במשק מעת לעת וכמקובל במשק. אשמח לעזרתכם בנושא, תודה רבה

עו"ד אורנה שמריהו
עו"ד אורנה שמריהו

תגובה
לפי המצוין במכתבך ככל הנראה אין ך בהסכם העבודה סעיף 41. ראי מהו שיעור ההפרשות לפיצויי פיטורים. אם 8.33% אז כנראה חל עליך סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים.

אשר אשר שאל/ה:
עיקוב שחרור כספי הפיצויים אחרי אישור161א
33 צפיות

שלום לפני כחודשיים סיימתי יחסי עובד מעביד בחברה שבה עבדתי ועדיין לא קיבלתי את כספי הפיצויים המגיעים לי עבור 40 שנות עבודה בחברה. שאלתי היא - כמה זמן אחרי שמסרתי לחשב השכר של המעביד את מסמכי אישור טופס 161 א` מרשות מס הכנסה, המעביד נדרש לשחרר לרשותי את כספי הפיצויים הצבורים בקופת הגמל ובפוליסת ביטוח המנהלים ? שאלה נוספת - האם למעביד קיימת זכות כלשהי לעכב את שחרור כספי הפיצויים בתואנה שאני אחראי לאובדן של ציוד מיחשוב שערכו כחדש מזערי מאוד יחסית לכספי הפיצויים ושכיום עקב הפחת ערך הציוד שלא אותר הינו חסר ערך בספרי החברה ? (בתהליך סיום העבודה נדרשתי לאתר על ציוד מיחשוב שהייתי "חתום" עליו ושהיה בשימוש גם ע"י שאר העובדים). חשב השכר של המעביד מעכב את תהליך שחרור כספי הפיצויים בתנאי של איתור ציוד המיחשוב ה"אבוד" אודה לקבלת התייחסותכם אשר

עו"ד אורנה שמריהו
עו"ד אורנה שמריהו

תגובה
מעסיק תוך 4 חודשים מיום שסיימת יכול לעכב את תשלום פיצויי פיטורים, אך עליו להגיש תביעה כנגדך לבית הדין. היה ולא עשה זאת, אין לו יכולת לעכב את התשלום.

אורנה שמריהו, עו"ד ומגשרת
פניה ישירה אל אורנה שמריהו, עו"ד ומגשרת

Facebook Whatsapp Whatsapp Mail
למעלה