אבינעם גואלמן משרד עו"ד

אבינעם גואלמן משרד עו"ד

אבני נזר 46 , מודיעין עלית (ירושלים והסביבה)

המשרד עוסק במקרקעין, ייצוג אזרחי-מסחרי, הוצאה לפועל, ירושות, תאגידים, דיני עבודה ורישיון נשק.

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

מלא טופס ואחזור אליך בהקדם!

על המשרד

משרד עו"ד גואלמן הוא משרד דינאמי המושתת על עבודה אישית, מסירות ומקצועיות תוך מתן יחס אישי וליווי צמוד לכל אורך הדרך, לצרכים הייחודיים של כל לקוח ולקוח.

 

עו"ד גואלמן סיים תואר ראשון L.L.B בהצטיינות ובעל תואר  מוסמך במשפטים L.L.M בהצטיינות.

 

המשרד מתמקד בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי לרבות:

 

  • מקרקעין - המשרד עוסק בטיפול בעסקאות ביהודה ושומרון
  • מיסוי מקרקעין
  • תאגידים
  • תובענות אזרחיות
  • צוואות וירושות
  • דיני עבודה
  • הוצאה לפועל
  • נזיקין

 

משרד עו"ד גואלמן מעניק מגוון רחב של שירותים משפטיים ללקוחות רבים בהם עובדים ומעסיקים, חברות ולקוחות פרטיים, ומבטיח ללקוחותיו שירות אמין, מקצועי ויעיל. המשרד פועל בכל רחבי הארץ.


המשרד מספק שירותים משפטיים תוך מתן דגש על התמקצעות ממוקדת ועדכנית וזאת תוך מתן יחס אישי, אדיב ואיכותי לכל לקוח לצד שירות משפטי קפדני ובלתי מתפשר.

 

משרדנו נמצא בעיר מודיעין עלית, מרכז קסם, רחוב אבני נזר 46 

 

חניה ללא תשלום בצמוד למשרד

 אתר המשרד:כניסה לאתר
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

מאמרים מאת אבינעם גואלמן משרד עו"ד

שאלות ותשובות מפורום עסקאות נדל"ן ביהודה ושומרון - אבינעם גואלמן משרד עו"ד

בנצי שאל/ה:

האם צריך לשלם מס רכישה או מס שבח בעסקאות ביהודה ושומרון?

19 צפיות

אשמח לדעת לגבי מיסים בעסקאות ביו"ש, תודה!

אבינעם גואלמן משרד עו"ד
אבינעם גואלמן משרד עו"ד

מיסים בעסקאות ביו"ש
עסקאות ביהודה ושומרון מחויבויות במס רכישה ומס שבח כמו בכל מקום אחר בארץ. דירה או קרקע ביהודה ושומרון נספרת כדירה שניה או כקרקע לכל דבר ועניין. ועם זאת, ריכשה של קרקע או דירה הרשומה בטאבו הירדני, מחוייבת גם במיסים בהתאם לחוק הירדני החל באזור. זה המקרה היוצא דופן ולא הכלל של העסקאות של רותם נכסים או קרקעות המנוהלים כקרקע של המדינה (לא קרקע פרטית). במקרים אלו- ראה תשובי לעניין "כפל מס"

לירון שאל/ה:

מה חשוב לדעת לפני שקונים דירה או קרקע ביהודה ושומרון?

17 צפיות

מה ההמלצות לפני קניית דירה או שטח קרקע ביהודה ושומרון?

אבינעם גואלמן משרד עו"ד
אבינעם גואלמן משרד עו"ד

מה חשוב לדעת לפני שקונים דירה או קרקע ביהודה ושומרון?
ראשית יש לבדוק האם מדובר בקרקע או דירה שנמצאת על אדמות המדינה או שמא מדובר בקרקע פרטית. ככל ומודבר בקרקע של המדינה- יש לבדוק את הזכויות במרשם הרלוונטי- חטיבה להתיישבות או מנהל יו"ש, ולוודא האם קיימת חברה משכנת- לגבי שעבודים ומשכנתאות. רצוי לבדוק גם את הקו הכחול. אם מדובר בקרקע פרטית- יש לבדוק היכן היא רשומה, מי הבעלים הרשום, האם הקרקע עברה רישום ראשון או שמא טרם עברה, האם העסקה דווחה בעבר לרשות המיסים וכו'. בתקופה העות'מאנית לא היה מחשוב או רישום מרכזי של נכסי נדל"ן, אלא הקונה והמוכר החליפו ביניהם מסמך שנקרא קושאן (מתורכית: שטר מכירה או תעודת רישום של קרקע או בניין; ש"ש) המעיד על בעלות קרקע. מסמך כזה, אין צורך לומר שניתן לזייף אותו או להכין רבים כמוהו – וכך עלול להיווצר מצב שבו כמה אנשים מחזיקים בידם קושאן. בקושאן נכתבו גבולות הקרקע שנמכרה. הגבולות הללו לא היו בהירים דיים אז, ובוודאי שהם אינם בהירים דיים גם היום. כמו כן, החוקים בתקופה העות'מאנית קשרו עיבוד חקלאי של הקרקע עם בעלות על הקרקע, גם כאשר בעלות כזו לא היתה רשומה, והבעלים לא החזיק קושאן. מי שהחזיק קרקע מכוח עיבוד חקלאי היה מאבד את הבעלות אם הספיק את העיבוד לפרק זמן מסוים. לאחר שחרור השטחים על ידי מדינת ישראל נוצר אתגר של ממש בקשר לבירור הבעלות על הקרקעות הפרטיות שאינם רשומות. מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד הבקיא בדין ובפרוצדורות החלים ביהודה ושומרון

אבינעם גואלמן משרד עו"ד

פניה ישירה אל אבינעם גואלמן משרד עו"ד

Facebook Whatsapp Whatsapp Mail
למעלה